Laminátové podlahy Praha

Přijďte se podívat do naší pobočky AMADEO v Praze. Na prodejně máme velký výběr laminátových podlah a rádi vám poradíme s výběrem podlahy přímo pro vás. Laminátové podlahy jsou oblíbené díky své velké pevnosti, mechanické odolnosti a také nízké ceně.

Laminátové podlahy mají vysoký obsah dřeva, u některých modelů až 85 %. Nejoblíbenější dekor podlahy je imitace dřeva, která je v pojetí lamina dokonalá. Tato podlaha je vhodná i pro podlahové vytápění a v kombinaci s ním, je velice příjemná na došlap. Laminátové podlahy si doma zaručeně zamilujete.

Prodejna Praha


Nakupujte laminátové podlahy v našem e-shopu

O laminátové podlaze

Mezi přednosti laminátové podlahy patří vysoká mechanická odolnost, takže je vhodná i do frekventovaných komerčních prostor. Povrch podlahy je velmi tvrdý a odolá i těžkému nábytku, kolečkové židli nebo chemikáliím používaných v domácnosti. Životnost podlohy se pohybuje kolem 20 - 30 lety, záleží na kvalitě podlahy. Pokud si zakoupíte podlahu v supermarketu nepočítejte s životností delší než 10 let.

Další plus pro laminátovou podlahu je snadná pokládka. Podlaha se prodává v dílech, které jsou na zámkový systém. Podlaha se položí bez jakéhokoliv lepidla snadno a rychle. Pokud byste se rozhodli podlahu položit sami, stačí pouze pila na řezání v rozích a na konci místnosti, kde vám to nevyjde na celou délku.

Mezi nevýhody laminátové podlahy patří hlavně špatná zvuková izolace. Vyhnout se tomu můžete pokud pod podlahu vložíte pryžovou nebo jinou podložkou. Další z nevýhod je také její složitá renovace, pokud se poškodí část podlahy, je třeba jí celou rozebrat až k poškozenému místu. Také se nedoporučuje laminátovou podlahu umisťovat do vlhkých prostor, podlaha by se mohla zkroutit.

Výhody laminátových podlah:

 • plovoucí způsobem pokládky
 • poškozená lamela se může vyměnit
 • snadná údržba, stačí podlahy zametat nebo vysát a občas setřít
 • nepoužívají se žádná leštidla a vosky, povrch je už z výroby opatřen ochrannou vrstvou
 • odolávají vzniku skvrn, nevadí jim jehlové podpatky ani nábytek
 • velký výběr vzorů a barev

Nevýhody:

 • nesnášejí vysokou vlhkost vzduchu a nemohou se také pokládat na vlhký podklad
 • jednou z nežádoucích vlastností laminátových podlah je hlučnost
 • hlučnost se dá zmírnit protihlukovými podložkami pokládanými pod lamely
 • chladnější na dotek
 • tvrdší povrch
 • poškozené lamely nelze renovovat, musí se kompletně vyměnit

Údržba laminátové podlahy

Nejvhodnějším způsobem údržby je vysávání a zametání. Pokud budete chtít podlahu vytřít, nejvhodnější je nástřik speciálního prostředku a následné přetření. Podlaha se dá i klasicky vytřít s kapkou odmašťovadla. Ale vždy s vyždímaným mopem nebo hadrem. Je zde riziko zatečení vody do spáry a následné zkroucení a znehodnocení podlahy.

Kontaktujte nás

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.