Pokládka lina Plzeň

Volbou kvalitního linolea většinou nemůžete udělat chybu. Lino se hodí do všech místností, je příjemné na došlap, hřeje a tlumí hluk. Při vybírání lina si zjistěte, zda je linoleum skutečně přírodní, nebo obsahuje syntetické příměsi. Čistě přírodní linoleum, které máme také v nabídce našeho eshopu, reaguje citlivě na vlhkost, a proto není vhodné pro každého.

Na specifické vlastnosti přírodního linolea je potřeba brát ohledy i při pokládce. Přírodní linoleum se nedoporučuje pokládat v místnostech s nadměrnou vlhkostí.

Na co si dávat při pokládání lina pozor?

Pokud si troufáte na pokládku lina svépomocí, věnujte dostatečnou pozornost přípravě. Důkladná příprava může ovlivnit výsledný efekt pokládky. Linoleum je vhodné nechat ležet v místnosti, kde se bude pokládat, aby se materiál aklimatizoval a jeho vlastnosti se ustálily.

Vyrovnejte povrch

Lino je pružné a reaguje na každý hrbol nebo nerovnost pokladu. Nesmírně proto záleží, aby byl podklad vyrovnaný bez cizích prvků nebo propadlin. Pokud se chystáte na pokládku větší místnosti a bude zapotřebí lino napojovat, dobře si promyslete, kde a jak se jednotlivé díly spojí, aby na sebe dobře navázaly.

Podlepit nebo volně položit?

Jasné byste měli mít i v otázce, zda je nutné lino podlepovat, nebo nechat volně položené. U menších prostor není podlepení nutné, u větších se doporučuje kvůli lepšímu přilnutí k podkladu.

Pokládka lina od AMADEO Plzeň

Méně zkušení pokladači lina by určitě měl zvážit pomoc při pokládce a přizvat si naší odbornou pomoc. S podlahovým studiem AMADEO v Plzni budete s pokládkou úplně bez starostí a zároveň si zde můžete novou podlahu i vybrat a rovnou si ji nechat od nás položit. 

Kontaktujete nás a nechte si doporučit vhodnou podlahovou krytinu k Vám domů. Pokládka linolea je s námi rychlá a bez problémů. Realizujeme projekty jak v menších prostorách, jako jsou byty, rodinné domy, tak i ve velkých objektech – obchody, kanceláře, školy, tělocvičny apod.