Pokládka parket Plzeň

Parkety jsou podlahovou krytinou, která umí v interiéru vykouzlit zcela zvláštní a osobitou atmosféru. Parketová podlaha je tradiční, a přitom stále moderní. Vybírat si můžete z mnoha odstínů parket a také se dá volit různý způsob skládání do vzorů při pokládce.

Pokládáme parkety v Plzni i okolí

Aby byly parkety ve vysoké kvalitě a zároveň odborně položeny, je důležité oslovit odborníky, kteří mají s pokládkou parket zkušenosti. Jen tak docílíte efektu, že vám budou parkety sloužit dlouhá léta a stále bude radost na ně pohledět.

Kvalitní pokládka se pozná zejména podle precizně provedených detailů. Jak vyřešit úskalí, jako třeba nerovný podklad, atypický prostor a další komplikované případy, s vámi budeme konzultovat a přijedeme se podívat přímo na místo.

Zkušenosti s pokládkou parket v Plzni

Pokládka parket je oblastí, ve které se pohybujeme už dlouhá léta. Práci odvádíme vždy podle vhodných technologických postupů, aby byla podlaha funkční a sloužila vám co nejdéle. Pro pokládku parket používáme kvalitní lepidla, která ještě zvýší komfort užívání podlahy. Podívejte se na naše reference.

 

Postup pokládky parket

a) Příprava podkladu

Pro pokládku parket je nezbytné připravit podklad tak, aby byl zcela hladký, rovný a suchý. Každá nerovnost při pokládání parket vadí a může narušit celkový vzhled a funkčnost položené podlahy.

b) Vyměření

Dobře vyměřená podlaha je základem pro objednávku materiálu pro pokládku parket.

c) Aklimatizace parket

Dřevěné parkety reagují svými fyzikálními vlastnostmi na teplotu, vlhkost a další podmínky. Pokládat by se mělo za pokojové teploty, ne nižší než 18 °C. Parket nechte ležet před pokládkou 24 hodin v místnosti, aby si zvykly na klima v místnosti.

d) Lepení

Když je vlhkost a teplota v přijatelném měřítku a podlaha je dobře vyrovnaná, může se začít s lepením parket. Parkety se dají lepit v různých vzorech. Nejčastěji se parkety lepí do tzv. stromečku, můžete si zvolit ale i tabulový nebo anglický vzor.

e) Broušení

Dalším krokem je broušení, aby parkety získaly požadovanou hladkost a lesk.

f) Tmelení spár a lištování

Závěrečnou fází pokládky parket je tmelení spár a lištování. Za několik dní už se dá vytřít a podlahu běžně používat.

Nemusíte si lámat hlavu s tím, jak při pokládce parket postupovat, abyste nic neopomenuli. Svěřte veškerou práci nám v podlahovém studiu AMADEO v Plzni a my se postaráme o to, aby vaše nová podlaha vypadala perfektně a dlouho vydržela.