Vinylové plovoucí podlahy

Vinylové plovoucí podlahy jsou krytiny, které se dají použít téměř do všech prostorů, a to jak v domácnosti tak v komerčních prostorách. Disponují celou řadou skvělých vlastností - jsou odolné vůči vlhkosti, snadno udržovatelné, mají elegantní moderní design, dlouhou životnost a jsou vhodné pro podlahové vytápění.

Pokládku zvládne každý

Pokládka plovoucím způsobem je nejrychlejší, nejsnadnější, bez lepení a většina vinylových podlah jde položit tímto způsobem. Vinylové plovoucí podlahy se zpravidla rozdělují do dvou skupin - na celovinylové lamely se zámkem click a vinylové plovoucí podlahy na HDF desce. Celovinylové lamely se zámkem click mají sílu okolo 3 - 5 mm. Díky tomu jsou vhodné nejen do klasických místností, ale své uplatnění nacházejí i ve vlhkých prostorách.

Vinylové plovoucí podlahy na HDF desce jsou tvořeny konkrétně z korku, HDF desky a vinylu. Jejich velkou výhodou je její celková výška, která činí 10,5 mm. Díky tomu jsou tyto vinylové plovoucí podlahy vhodné k využití do nadsklepních prostor jako tepelná izolace.