Koberce Plzeň

Prodejna koberců AMADEO v Plzni nabízí široký výběr koberců různých druhů, barev, vzorů a materiálů. V prodejně vás přivítá ochotný personál, který má s tímto oborem dlouholeté zkušenosti. Poradí vám, jak si správně vybrat koberec vhodný do vašeho domu nebo bytu.

Prodejna Plzeň


Nakupujte koberce v našem e-shopu

Jak si správně vybrat koberec?

Koberec je velmi oblíbený v domácnosti pro svůj měkký povrch a teplotu. Hřeje i bez podlahového vytápění a udrží v místnosti až 25 % tepla. Koberec je velmi příjemný, pokud chodíte doma rádi na boso, nebo máte malé děti, které si často hrají na zemi. Mimo jiné dotváří vzhled místnost.

Mezi velké výhody koberce patří také akustická a tepelná izolace. Před zakoupením koberce je důležité si ujasnit, kam koberec umístíme a jak bude namáhán. Je velký rozdíl, pokud koberec umístíte do frekventované chodby nebo do pracovny, kde se pohybujete jen vy a ještě zřídka.

Koberce jsou v současné době přesně vyráběny ke svému účelu. Existují koberce vhodné do obývacích pokojů, jiné do ložnic nebo dětských pokojů. S výběrem vhodného koberce Vám samozřejmě poradí v prodejně AMADEO v Plzni. Koberce jsou rozděleny nejen podle druhu místnosti, ale také podle své barevnosti. Každá barva vyzařuje jiné pocity a hodí se do jiné místnosti. Vhodnost barvy se také liší podle orientace místnosti.

Údržba a čistění koberce

Koberec je potřeba 2x až 3x týdně luxovat. Kromě klasického luxování je jednou za čas potřeba vyčistit koberec kompletně. K tomu se využívá strojů. Existují tři druhy čištění a to: suché strojní čistění, mokré čištění a strojní čistění párou. Pokud chcete docílit zdravé a čisté domácnosti je toto hloubkové čištění nezbytné. Pokud by vás tato problematika zajímala, obraťte se na některého prodavače z prodejny AMADEO v Plzni. Rádi vám vysvětlí vše potřebné pro údržbu vašeho koberce.

Rozdělení koberců podle materiálu

V prodejně koberců AMADEO najdete mnoho druhů a barev koberců. Naše prodejna se specializuje na koberce z polyamidu, polypropylenu a vlny. Technologie pomocí které jsou naše koberce vyrobeny jsou především: smyčkové, tkané a tzv. střižený vlas.

Koberce jsou velmi oblíbené na trhu pro svou širokou škálu barevnosti a velkou tepelnou a zvukovou izolaci. Tyto koberce mají vysokou tvarovou paměť, proto nedochází k nežádoucím otlakům. Koberce z polypropylenu se vyznačují velmi nízkou cenou. Jsou velice oblíbené jako dekorativní, méně namáhané koberce.

Koberce z polypropylenu jsou méně odolné proti mechanickému namáhání a skvrnám. Dalším typem jsou vlněné koberce. Vlna, jako přírodní materiál je velice oblíbená pro své výborné vlastnosti. Vlna výborně tlumí hluk a pohlcuje prach. Má výborné zvukové a tepelně izolační vlastnosti. Vlna má menší odolnost proti skvrnám a není příliš vhodná pro alergiky.

Rozdělení koberců podle konstrukce

Smyčkové koberce mají vysokou tvarovou paměť. Mají velmi vysokou mechanickou odolnost, proto se skvěle hodí i do namáhaných místností. Smyčkové koberce se střiženým vlasem se zastřihují na stejnou délku, proto koberec působí stejnolitě a má velmi luxusní vzhled. Koberec je odolný proti sešlapání, stále zůstává měkký a nadýchaný. Tento koberec je vhodný do každé domácnosti. Tkané koberce jsou tkané ručně nebo strojně. Vznikají proplétáním nití různými způsoby. Tyto koberce jsou velmi oblíbené a mají dlouholetou tradici.