Koberce Praha

V prodejně koberců AMADEO v Praze najdete široký výběr koberců. AMADEO nabízí mnoho barev, vzorů a druhů koberců. V prodejně zaměstnáváme zkušený personál, který má v tomto oboru letité zkušenosti. Společně s nimi vyberete koberec přesně podle vašich představ a požadavků vaší místnosti.

Prodejna Praha


Nakupujte koberce v našem e-shopu

Jak si správně vybrat koberec?

Koberec je oblíbený u mnoha lidí, koberec je velmi příjemný pro svou pružnost při došlápnutí a pro svou teplotu na dotek. Koberec udrží v místnosti až 25 % tepla. Pokud máte malé děti nebo do budoucna plánujete rodinu, je pro vás koberec ideální. Děti tráví většinu času na zemi koberec pro ně bude příjemný, teplý a nebude jim klouzat. Koberec také dotváří dokonalý vzhled místnosti a vytváří útulný pocit domova.

Před tím, než koberec zakoupíte, je potřeba rozmyslet kam koberec umístíte a jak bude mechanicky namáhán. Je velký rozdíl, pokud koberec bude sloužit z velké části jen jako dekorace, nebo pokud bude koberec v centrální chodbě. Koberce jsou v současné době přesně vyráběny ke svému účelu. Existují koberce vhodné do obývacích pokojů, jiné do ložnic nebo dětských pokojů.

S výběrem vhodného koberce vám samozřejmě poradí v prodejně AMADEO v Praze. Koberce jsou rozděleny nejen podle druhu místnosti, ale také podle své barevnosti. Každá barva vyzařuje jiné pocity a hodí se do jiné místnosti. Vhodnost barvy se také liší podle světových stran, na které je místnost orientována.

Údržba a čistění koberce

Koberec je potřeba 2x až 3x týdně luxovat. Kromě klasického luxování je jednou za čas potřeba vyčistit koberec kompletně. K tomu se využívá strojů. Existují tři druhy čištění a to: suché strojní čistění, mokré čištění a strojní čistění párou. Pokud chcete docílit zdravé a čisté domácnosti je toto hloubkové čištění nezbytné. Pokud by vás tato problematika zajímala, obraťte se na některého prodavače z prodejny AMADEO v Plzni. Rádi vám vysvětlí vše potřebné pro údržbu vašeho koberce.

Rozdělení koberců podle materiálu

V prodejně koberců AMADEO najdete mnoho druhů a barev koberců. Naše prodejna se specializuje na koberce z polyamidu, polypropylenu a vlny. Technologie pomocí které jsou naše koberce vyrobeny jsou především: smyčkové, tkané a tzv. střižený vlas.

Koberce jsou velmi oblíbené na trhu pro svou širokou škálu barevnosti a velkou tepelnou a zvukovou izolaci. Tyto koberce mají vysokou tvarovou paměť, proto nedochází k nežádoucím otlakům. Koberce z polypropylenu se vyznačují velmi nízkou cenou. Jsou velice oblíbené jako dekorativní, méně namáhané koberce. Koberce z polypropylenu jsou méně odolné proti mechanickému namáhání a skvrnám. Dalším typem jsou vlněné koberce. Vlna, jako přírodní materiál je velice oblíbená pro své výborné vlastnosti. Vlna výborně tlumí hluk a pohlcuje prach. Má výborné zvukové a tepelně izolační vlastnosti. Vlna má menší odolnost proti skvrnám a není příliš vhodná pro alergiky.

Rozdělení koberců podle konstrukce

Smyčkové koberce mají vysokou tvarovou paměť. Mají velmi vysokou mechanickou odolnost, proto se skvěle hodí i do namáhaných místností. Smyčkové koberce se střiženým vlasem se zastřihují na stejnou délku, proto koberec působí stejnolitě a má velmi luxusní vzhled. Koberec je odolný proti sešlapání, stále zůstává měkký a nadýchaný. Tento koberec je vhodný do každé domácnosti. Tkané koberce jsou tkané ručně nebo strojně. Vznikají proplétáním nití různými způsoby. Tyto koberce jsou velmi oblíbené a mají dlouholetou tradici.