Korkové podlahy Praha


Prodejna podlahových krytin AMADEO v Praze nabízí svým zákazníkům široký výběr podlahových krytin. Mezi velmi oblíbené podlahové krytiny patří korková podlaha, která je vynikajícím tepelným izolantem. Jedná se o ekologický přírodní materiál, který šetří životní prostředí. Tato podlaha je vhodná do severních místností jako je například ložnice nebo dětský pokoj. Místnost díky korkové podlaze získá na luxusu a útulnosti. Korková podlaha je měkká a velmi příjemná na nohu.

Prodejna Praha


Nakupujte korkové podlahy v našem e-shopu

O korkové podlaze

Korková podlaha je vyrobena z kůry dubu korkového, tato podlaha má svou tradici již osmdesát let. Korkové podlahy jsou:

  • měkké
  • pružné
  • nenasákavé
  • odolné
  • tepelně izolující
  • akusticky izolující

Korek je přírodní materiál, proto je šetrný k životnímu prostředí a nevylučuje žádné škodlivé látky. Korková podlaha nevyžaduje složitou údržbu. Stačí čistá voda a lux. Mezi nevýhody korku patří nevhodnost pro podlahové vytápění a hrubým zacházením (hlavně stěhováním nábytku) se poškodí. Největší nevýhodou je změna barvy v důsledku slunečního záření. Avšak umístěním do vhodné místnosti se tyto negativa eliminují.

Údržba korkové podlahy

Povrch korkové podlahy se lakuje, olejuje nebo voskuje. Změníme tak jeho povrch a zlepšíme jeho vlastnosti. Pokud korková podlaha začne jevit známky opotřebení a začnou vznikat prasklinky, je potřeba podlahu odmastit a zrenovovat aby se prasklinky nezvětšovali.

Řádnou údržbou docílíme vysoké životnosti. Korková podlaha se udržuje klasickým luxováním, a stíráním čistou vodou, přípravky se nedoporučují. Korek je přírodní materiál a po chemii by mohl změnit barvu a poškodit povrch. Jednou přibližně za tři roky je třeba podlahu nechat přelakovat.