Laminátové podlahy Plzeň

Navštivte naší pobočku AMADEO podlahy v Plzni. Máme široký výběr laminátových podlah a rádi vám poradíme s podlahou přímo na míru. Laminátové podlahy patří mezi oblíbenou podlahovou krytinu díky své nízké ceně, vzhledu a vysoké odolnosti. Laminátové podlahy mají vysoký obsah dřeva, u některých druhů až 85 %.

Nejoblíbenější dekor u laminátových podlah je imitace dřeva, která je v pojetí lamina dokonalá. Tato podlaha je vhodná pro alergiky. Lamino je také vhodné pro podlahové vytápění, které je v současné době velice oblíbené.

Prodejna Plzeň


Nakupujte laminátové podlahy v našem e-shopu

O Laminátové podlaze

Laminátová podlaha je mechanicky velmi odolná, a proto se hodí i do komerčních, více namáhaných prostor. Její povrch je velice tvrdý, odolá těžkému nábytku, kolečkových židlím, nedopalku od cigarety i chemikáliím používaných běžně v domácnosti.

Velkou výhodou pokládky laminátové podlahy je její rychlost a snadná montáž. Pokud se rozhodnete položit si podlahu sami, není v tom žádný problém. Nic nemusíme lepit, kytovat ani brousit. U laminátové podlahy se jednoduše nacvakají jednotlivé díly na sebe a je položeno.

Životnost podlahy se pohybuje kolem 20 - 30 lety. Pokud si zakoupíte podlahu v supermarketu nepočítejte s životností delší než 10 let. U laminátových podlah je velký rozdíl v kvalitě a tomu přímo úměrné ceně. Mezi nevýhody laminátové podlahy patří hlavně špatná zvuková izolace. Ale pokud pod podlahu vložíme pryžovou nebo jinou podložku proti kročejové neprůzvučnosti, tyto vlastnosti se eliminují.

Jednou z nevýhod je také její složitá renovace, pokud se poškodí část podlahy, je třeba jí celou rozebrat až k poškozenému místu. Také se nedoporučuje laminátovou podlahu umisťovat do vlhkých prostor, podlaha by se mohla zkroutit.

Údržba laminátové podlahy

Nejvhodnějším způsobem údržby je vysávání a zametání. Pokud budete chtít podlahu vytřít, nejvhodnější je nástřik speciálního prostředku a následné přetření. Podlaha se dá i klasicky vytřít s kapkou odmašťovadla.

Je zde riziko zatečení vody do spáry a následné zkroucení a znehodnocení podlahy. Pokud ale budete mít hadr vyždímaný nemusíte se ničeho obávat. Jednou za čas můžete podlahu naimpregnovat, tím zamezíte průniku vlhkosti do spár.