Pokládka dřevěné podlahy Kährs v Praze

Oslovil nás zákazník,  že mu prasklo topení a voda se rozlila po podlaze v předsíni a kuchyni. Žádal nás o pokus renovace parketových vlysů. Když jsme přijeli na místo a viděli uprostřed místnosti asi 30 cm vysoký hrbol po celé délce. Ostatní parkety byly také poničené. V podstatě 70 % parket bylo již nepoužitelných.

Nabídli jsme zákazníkovi, že mu položíme novou dřevěnou třívrstvou podlahu. Zákazník si u nás ve studiu vybral podlahu Kahrs Dub safari, která má hoblovanou povrchovou úpravu.  A my jsme mohli začít pracovat. Při odstraňování parket jsme zjistili, že ne všechny dokázala voda odtrhnout. Po odstranění všech parket zůstalo na podlaze místy lepidlo. Proto jsme použili kvalitní penetraci Schonox KH a na důkladně napenetrovaný podklad se aplikovala nivelační hmota Schonox AM.

Naši podlaháři si při aplikaci nivelační stěrky dali záležet na každém detailu a doslova se s ní mazlili. (viz foto) Jelikož původní  parkety byly vyšší než nová podlaha, museli přesně dorovnat výšku, aby při pokládce nové podlahy nebyla žádná mezera pod obložkami dveří. Zákazník si přál mít novou podlahu položenou tak, aby se nemuselo nikde zbytečně lištovat.

Po dvou dnech jsme začali pokládat tuto krásnou podlahu. Zákazník byl při předání díla doslova nadšen. Nakonec jsme se všichni shodli na tom, že je někdy dobré být vytopen.

 

Doba realizace: 2 dny

Podobné reference