Vinylové podlahy Praha

Přemýšlíte o nové podlaze, ale zatím nevíte, která je pro vaše požadavky ideální? Navštivte obchod s podlahovými krytinami AMADEO v Praze, kde vám s výběrem nejvhodnější podlahy poradí. Velice oblíbenou novinkou na trhu jsou vinylové podlahy. Vinylová podlaha je vícevrstvá krytina, která nabízí neomezenou nabídku designu. Vinylové podlahy s vrstvenou konstrukcí se spodní korkovou vrstvou jsou výrazně teplejší. Vrstvené vinylové podlahy se skládají z : korku, nosné části podlahy, vinylu, dekoru a  ochranné vrstvy průhledného PVC.

Prodejna Praha


Nakupujte vinylové podlahy v našem eshopu

Proč zvolit vinylovou podlahu?

Podlaha z vinylu nabízí nekonečný výběr dekorů, vzorů a textur. Vinylová podlaha je schopná na sebe vzít jakoukoliv podobu. Například vzhled dřeva, keramické dlažby, kovu, nebo třeba kamene. Tyto podlahy vyčnívají nad ostatními svou vysokou mechanickou odolností a dlouhou životností.

Trvanlivost podlahy se pohybuje kolem 50 let. Podlaha odolává běžnému opotřebení v domácnosti, ale i v komerčních prostorách. Podlaha je odolná proti vlhkosti i vodě. Při chůzi na vinylu ucítíte mírné pružení a v kombinaci se spodní vrstvou korku také příjemně hřeje. Vinyl je ekologický materiál, který nezatěžuje životní prostředí a je vhodný pro alergiky.

Velkou předností vinylové podlahy je pokládka. Jednotlivé díly se pokládají vedle sebe na suchý rovný povrch. Ke spojení jednotlivých dílů se používá lepidlo, které zatuhne do tří hodin.

Po uplynutí této doby se podlaha může na plno využívat. Při lepení nevznikají žádné spáry, proto se podlaha snadno udržuje. Pokud přemýšlíte nejen o nové podlaze, ale také o podlahovém vytápění, je to další bod, proč vybrat právě vinyl.

Údržba vinylové podlahy

Údržba vinylové podlahy je snadná, stačí několikrát do týdne vyluxovat a vytřít. Podlaha nevyžaduje žádné další ošetřování. Doporučuje se pouze, jednou za 5-10 let provést strojní očištění, které obnoví vzhled podlahy a ošetří ji.