Pokládka a polepení stěn v divadle Alfa v Plzni

Pokládka v divadle Alfa v Plzni započala demontáží koberce, která byla z důvodu přilepení na hrubém a nesourodém betonu velice náročná. Pokračovalo se  demontáží pozičního osvětlení, osvětlení 40 schodů a větracích mřížek pod sedačkami. Poté následovalo ošetření a příprava podkladu, ze kterého místy odpadávaly kusy starého betonu.  Pro opravu byla použita stěrka Schonox XC a Nibofloor Botik ST 400.
 
Když byl podklad dokonale vyrovnán, začala samotná pokládka. Nejdříve se obkládaly stěny a poté plocha a schody. Vše se řezalo na milimetr přesně, jelikož bylo vše bez soklů. Na schody byly instalovány hrany a obložení se podřezávalo, aby nebyly vidět spoje z boku schodu. Celá tato pokládka a sladění všech detailů bylo hodně o trpělivosti a detailech.
 
Po položení ploch přišlo na řadu pódium, které je celé ze dřeva a opravdu špatně zpracované a křivé. Následoval tedy stejný proces jako u ploch. Vše bylo nutné přizpůsobit a doladit před obložením pódia a nalepením hran, které byly pod úhlem vkládány na jednotlivé úseky pódia. Po schůzce s vedením divadla a bezpečnostním technikem se na podlahu zapracovaly reflexní prvky. Tyto prvky se vyřezávaly ze žlutého koberce Edel Kids.  Na první a poslední schod před podestou se dávaly proužky o šíři 7 cm a na ostatní schody se vlepovala kolečka.
 
Poslední úkol, který nás čekal, bylo obložení schodů na pódium. Podlaháři si vyhráli a obložili schodiště do všech detailů. Odvedli jsme kus práce a celá realizace dopadla velice dobře. 
 

Podobné reference