Pokládka koberce v Praze - hotel Sunrise (Tchaikovsky)

Od května letošní roku, byla zahájena kompletní rekonstrukce hotelu Tchaikovsky z 19. století v ulici ke Karlovu 19, Praha 2. Probíhaly zde jak stavební úpravy, tak i rekonstrukce interiéru.

Naše firma Amadeo s.r.o., která je součástí sdružení Czech Deco Teamu, zde zařizovala komplexní dodávku interiérového vybavení.

Zajišťovali jsme dodávku a pokládku velice kvalitního hotelového koberce - Vivaldi 33, který je umístěn ve většině z 19 pokojů včetně kanceláře. Vybraný koberec je proužkového stylu, což je velice originální.

Odstranění problémů s podkladem

Zjistili jsme, že jsou v pokojích různé nerovnosti. Nikdy nelze s přesností určit, jak vypadá podklad pod kobercem, dokud ho nesundáme a neodhalíme ho. Vždy doporučujeme stěrkovat, jelikož každý výrobce má určené normy rovinnosti, které musí podklady splňovat pro případné reklamace a my, jako profesionálové dbáme na dodržování těchto norem.

V případě, že zákazník i přes výslovné upozornění trvá na tom, že bude chtít položit podlahovou krytinu na podklad, který nesplňuje dané normy, informujeme ho i písemně, že pokládka bude provedena bez záruky na práci.

Průběh rekonstrukce

Hotel je situován do čtyř pater, začalo se rekonstruovat od vrchu a postupovalo se směrem dolu. Když byla vrchní dvě patra hotová a již nenásledovala žádná stavební činnost, nastoupili jsme my a veškeré pokoje v těchto dvou patrech vystěrkovali do roviny. Následně jsme začali po úplném vyschnutí stěrky, pokládkou koberce.

Celoplošný koberec je vhodné před pokládkou nechat rozložený 24 hod, aby se přizpůsobil teplotě a prostředí. Z důvodu, že bylo již vymalováno, samotná manipulace a pokládka koberce, musela proběhnout naprosto profesionálně. Následně s ustupujícími dělníky z ostatních pokojů jsme postupovali i my.

Zajištění koordinace

Na naše práce se vázaly i další, které jsme zajišťovali. Po položení koberce se začali instalovat do pokojů postele na míru vyrobené od truhláře ze sdružení Czech deco teamu s veškerým příslušenstvím a také TV stolky. V průběhu těchto prací začal tapetář lepit tapety na určená místa. Po ukončení prací jsme do lištovaly veškeré pokoje, aby vše k sobě perfektně pasovalo.

Následovalo zastínění oken a instalace italského nábytku na míru od významného výrobce. Jako finální část byla instalovány designová světla do recepce a také na chodby. To vše dnes tvoří skvělý hotel v centru Prahy a za námi zůstala úžasná práce, kterou si Vám dovolíme představit ve fotogalerii.

Jak řekl investor, díky skvělé koordinaci, firma Amadeo, nejen že je skvělé podlahové studio, ale dokázala nám zajistit komplexní dodávku od více firem a vše skvěle sladit, naplánovat a zajistit k naprosté spokojenosti.

Podobné reference